Pátek, 31 Bře 2023
Home Spolky, sdružení Myslivecké sdružení
Myslivecké sdružení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 12 Srpen 2011 18:57

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ "BOROVIČKA"

Když se zmíníme o tom, že v letech 1984-94 došlo v mysliveckém sdružení ke změnám, potom v letech 1994-2004 došlo ke změnám podstatným. Po uplynutí 10 let bylo nutné obnovit honební společenstvo, což předpokládalo vynaložit nemalé úsilí požádat všechny vlastníky o souhlas. Mnoho večerů strávili členové sdružení nad katastrálními mapami. Předsedou honebního společenstva byl opět zvolen František Čapek ze Syřenova. Za obec pak místostarosta Vladislav Jíra.Výměra honitby je 1.682 ha.

nves vl03

Na přelomu let 2002-2003 došlo v mysliveckém sdružení k jistým problémům. Jediným řešením bylo založit sdružení nové. A tak v Nové Vsi nad Popelkou existuje myslivecké sdružení s názvem "Borovička". Každý člen měl možnost do nového uskupení vstoupit, což také většina udělala. Dnes tady pracuje 16 členů.

ČAPEK Jan - předseda
DUŠTA Miroslav - myslivecký hospodář
FIŠAR Zdeněk - finanční hospodář
STEINIC Josef - jednatel

nves vl03

Mladé myslivecké krve ve sdružení zatím mnoho není. Ti, kteří se v minulosti o myslivost zajímali, bohužel ve svém zájmu nesetrvali. Musíme podotknout, že v posledním období došlo k mnoha změnám v zákonech o myslivosti,někdy spíš ke škodě než k užitku.

 

Nyní se podíváme na stavy zvěře, které rok od roku neustále ubývá. U drobné zvěře je to velice smutné zjištění. Koroptev nám vymizela, divokého bažanta už téměř nespatříme a zajíc se vyskytuje ojediněle. Srnčí zvěř se ještě drží, ale i tady zaznamenáváme mírný úbytek. Přemnožuje se však zvěř černá. Každý člen sdružení má přidělený úsek honitby, kde sleduje pohyb zvěře a také se stará o zimní přikrmování.

 

Na myslivecké klubovně se odpracovalo mnoho brigádnických hodin a stále je co vylepšovat. Vybudovala se odchovna pro divoké kachny, které se pak vypustí na rybník v Nové Vsi nad Popelkou. Klubovna se půjčuje pro organizování letních dětských táborů, případně pro jednotlivé společenské akce.

 

Každoročně myslivecké sdružení pořádá ples s bohatou tombolou a výbornou kuchyní.

nves vl03